Güncel Haberler

Slovak Başbakan Fico’ya suikast: Kötü korkular geride kaldı

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Başbakan Fico'nun Cuma günü iki saatlik bir ameliyat geçirdiği ve hâlâ başkent Bratislava'daki hastaneye nakledilecek kadar iyi olmadığı bildirildi.

REKLAM

Slovak Savunma Bakanı Robert Kalinak, suikasta uğrayan Başbakan Robert Fico'nun durumunun “ciddi” olmaya devam ettiğini, ancak en büyük korkuların “çok geride” olduğunu söyledi.

59 yaşındaki Başbakan Fico, Çarşamba günü eski bir kömür madeni kasabası olan Handlova'da hükümet toplantısı sonrasında destekçilerini selamlarken karnından vuruldu.

Slovakya Savunma Bakanı Robert Kalinak Pazar günü Fico'nun tedavi gördüğü hastanenin önünde gazetecilere verdiği demeçte, “En azından şimdilik korktuğumuz en kötü şeyin sona erdiğini düşünüyorum” dedi.

Bakan Kalinak, “Ancak durumu ciddi olmaya devam ediyor” diye ekledi.

Bakanlar, Fico'nun Cuma günü kurşun yaralarından ölü dokuyu çıkarmak için iki saatlik bir ameliyat geçirdiğini ve henüz başkent Bratislava'daki hastaneye kaldırılacak kadar iyi olmadığını söyledi.

Başbakan Fico'ya suikast girişiminde bulunmakla suçlanan şüpheli, kaçabileceği gerekçesiyle savcılık kararıyla cezaevinde kaldı. Şüphelinin bu karara itiraz edebileceği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu